• Ruime openingstijden
  • Advies op maat
  • Ruime voorraad
  • 10 Vestigingen

Bedrijfsbezoek met Bouwgroep Peters

---11-09-2025---

Samen met Bouwgroep Peters brachten wij een leerzaam bedrijfsbezoek aan twee fabrikanten in Oosterhout: MAKZ Kalkzandsteen en De Hoop Pekso. Een dag waarin inzicht werd gegeven in productieprocessen, samenwerking en actuele ontwikkelingen binnen de bouwsector.

Bezoek aan MAKZ Kalkzandsteen

De dag startte bij MAKZ Kalkzandsteen, waar we werden ontvangen door John Hoog. Na een welkom en een toelichting op het ontstaan en de werkwijze van MAKZ, werden we in twee groepen rondgeleid door de fabriek.

Tijdens deze rondleiding kregen we een goed beeld van het productieproces van kalkzandsteen. Van grondstof tot eindproduct: zowel de productieafdeling als de zagerij kwamen uitgebreid aan bod. Het was indrukwekkend om te zien hoe nauwkeurig en efficiënt de kalkzandsteenproducten worden vervaardigd en welke stappen daarbij komen kijken.

Bezoek aan De Hoop Pekso

Rond 15.00 uur vervolgden we onze route richting De Hoop Pekso. Hier werden we ontvangen door Xander, René en Ron in het nieuwe kantoor, dat recent is opgeleverd en gebouwd door Bouwgroep Peters. Uitvoerder Ruud Verdonk gaf een toelichting op het bouwproces en de samenwerking tussen De Hoop Pekso, Bouwgroep Peters en Patrick Schipperen. Aansluitend volgde een korte rondleiding door het kantoor.

Daarna kregen we, verdeeld over drie groepen, een rondleiding door de fabriek waar breedplaatvloeren worden geproduceerd. Door een technische storing lag de productie op dat moment stil, maar dit bood wel de gelegenheid om uitgebreid stil te staan bij het proces, de schaalgrootte en de logistiek rondom prefab vloerelementen. Momenteel ligt er circa 80.000 m² aan breedplaatvloeren gereed voor transport naar diverse grote bouwprojecten, waarvan een aantal momenteel is uitgesteld.

Terugblik

De dag werd gezamenlijk afgesloten bij Het Houtse Meer, waar ruimte was om terug te blikken op een informatieve en goed georganiseerde dag.

We kijken terug op een waardevol bedrijfsbezoek waarin kennisdeling, praktijkinzichten en samenwerking centraal stonden. Een geslaagde dag die laat zien hoe belangrijk het is om processen en partners binnen de bouwketen van dichtbij te blijven volgen.

Heb je een vraag?

Neem gerust contact met ons op! We helpen je graag.